Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
   
 

Przyjmowanie wniosków w formie elektronicznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali informuję iż w dniu 1.07.2020r  rozpoczęło się przyjmowanie wniosków w formie elektronicznej o świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny na nowy okres zasiłkowy 2020/2021 oraz świadczenia Dobry start (300+). Wnioski można składać drogą elektroniczną:

  1. za pomocą systemu teleinformatycznego utworzonego przez właściwego ministra do spraw rodziny na stronie www.wnioski.mpips.gov.pl - moduł portalu e-wnioski Emp@tia. Aby wysłać wniosek za pośrednictwem teleinformatycznego należy założyć profil zaufany na platformie EPUAP i potwierdzić dane w najbliższym urzędzie skarbowym. Wniosek składany drogą elektroniczną podpisuje się profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym.
  2. poprzez system udostępniony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych PUE ZUS (tylko świadczenie wychowawcze oraz Dobry Start).
  3. za pomocą systemu udostępnionego przez banki (tylko wnioski o świadczenie wychowawcze oraz Dobry Start).

W związku z ogłoszonym w kraju stanem epidemii wywołanym wirusem SARS-CoV-2 prosimy o wysyłanie wniosków drogą elektroniczną.


Od 1.08.2020 roku będzie możliwość składania wniosków w formie papierowej. W związku z koniecznością ograniczenia liczby obsługiwanych osób prosimy o skrupulatne uzupełnianie wniosków zgodnie ze wzorem:

Prosimy o dokładne zapoznanie się z częścią dotyczącą dochodów uzyskanych/ utraconych w rodzinie, by była uzupełniona zgodnie ze stanem faktycznym ( dot. świadczeń rodzinnych, fundusz alimentacyjny).

 

W przypadku trudności z wypełnieniem wniosku lub dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny 48-610-17-60 wew.27

Poniżej wnioski do pobrania: