Strona startowa O nas Aktualności Galeria Kontakt
 
  baner  
 

Rodzinno-sąsiedzki klimat w Trablicach

Za nami III Spotkanie Sąsiedzkie w Trablicach. To kolejny piknik organizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali i radnych z Trablic w ramach Programu Aktywności Lokalnej dla mieszkańców Trablic. Tegoroczne „Rodzinne Trablice” obfitowały w atrakcje dla dzieci. Upał nie przeszkadzał najmłodszym w dobrej zabawie.

Spotkanie rozpoczęło się od tanecznego występu zespołu ludowego „Przepióreczki” z PSP Kowala. Dzieci ubrane w kolorowe ludowe stroje zatańczyły krakowiaka. Grupę od kilku lat prowadzi pani Anna Szymczyk – nauczyciel z PSP Kowala.

Trablice odwiedzili też strażacy OSP Kowala. Była prezentacja wozu i sprzętu strażackiego oraz zawody strażackie w laniu wodą do celu. Następnie odbyła się pokazowa lekcja pierwszej pomocy w wykonaniu zastępu strażaków z OSP Ruda Mała. Pokaz zaczął się od wyciągnięcia poszkodowanej z rozbitego samochodu. Gościem specjalnym spotkania był radomski bokser Michał Żeromiński. Sporowiec chętnie pozował do zdjęć i rozmawiał o swojej pasji z uczestnikami festynu. Pan Michał na co dzień prowadzi poradnie dietetyczną. W Trablicach mierzył poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. Młodzi miłośnicy piłki nożnej mogli spróbować swoich sił we freestyle football . Nagrodą w rywalizacji była piłka. Jak zawsze w Strefie Rodziny organizowanej przez GOPS w Kowali było gwarno. Animatorki malowały dzieciom buzie, robiły bańki mydlane i uczyły kręcić talerzami. Na zajęciach manualnych najmłodsi robili gniotki z mąki ziemniaczanej, kolorowe okulary i ozdabiali ołówki. Pod czerwony namiotem odbywał się także konkurs plastyczny „ Moja Rodzina”. Jury nagrodziło każdego uczestnika konkursu. Pracownicy ośrodka przygotowali także zabawki z balonów. Dzieciom wręczano kolorowe kwiatki, pieski, serduszka i mecze. Najmłodsi chętnie robili sobie zdjęcia z bohaterami bajki „Psi Patrol”. Jedną z atrakcji przygotowanych przez GOPS były pieczone na bieżąco chrupiące podpłomyki. W quizie wiedzy o serialu „Rodzinka.pl” wzięło udział 3 rodziny – z Kotarwic, Kowali i Trablic. Pojedynek był tak wyrównany, że nawet dogrywka nie wyłoniła zwycięscy. W nagrodę drużyny otrzymały rodzinne gry planszowe. Widowiskowy pokaz przeprowadził zespół młodych akrobatek z PSP Kowal. Dziewczynki trenują pod okiem pani Anny Stawczyk. Mieszkańcy z Trablic mogli wziąć udział także we wspólnym treningu. W nastrojowy klimat wprowadził wszystkich występ Olgi Wesołowskiej. Artystka z Trablic zaśpiewała dla swoich sąsiadów kilka znanych piosenek. Młoda wokalistka pięknie śpiewa i dobrze czuje się na scenie. W Trablicach pojawił się zastępca wójta gminy Kowala Dariusz Bulski. Pan wójt rozmawiał z mieszkańcami i zwiedzał stoiska z atrakcjami. Tradycyjnie był grill, słodki poczęstunek i punkt z napojami. Spotkanie zakończył występ lokalnego zespołu młodzieżowego „Kadm ” . Można było posłuchać ostrzejszych rockowych kawałków oraz polskich nastrojowych ballad. III Spotkanie Sąsiedzkiego w Trablicach było możliwe do zrealizowania, dzięki funduszom zaplanowanym w Programie Aktywności Lokalnej dla gminy Kowala na lata 2015-2017. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację spotkania. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.